Сучасним дітям – сучасні книги


Часто батьки звертаються до нас, бібліотекарів, з проханням підібрати для своєї дитини ті книжки, які були популярними у їхньому дитинстві, на яких вони виросли. При цьому забуваючи, що сучасні діти – інші, і книжок вони потребують інших.
Безперечно, твори Гайдара, Збанацького, Кассіля – корисні і повчальні. Але чи цікаві вони нашим дітям? Як показує практика, - не завжди.
Читання сучасних дітей стало більш індивідуальним, інформаційним та прагматичним. І навіть вікові рамки в дитячому читанні значно розширилися.
Тож, запитуйте в бібліотеці для своєї дитини книжки сучасних авторів, та й самі почитайте (це, справді цікаво!).
Радимо прочитати книжки таких сучасних українських авторів:

Дітям молодшого віку:

 Дітям старшого віку:

Андрусяк Іван.
Зайчикова книжечка

Аврамов Іван.
Дорослі ігри

 Вороніна Леся.
Таємне товариство боягузів, або засіб від переляку №9
Прибулець з країни Нямликів

 

Бачинський Андрій.
Канікули Остапа і Даринки

 

Дзвінка Матіяш.
Казки П’ятинки

Болото Аліна.
Краще сидіти вдома

 

Денисенко Лариса.
Ліза та Цюця П. зустрічаються

 

Вороніна Леся.
Суперагент 000.

Таємниця золотого кенгуру

 

Вороніна Леся.
Суперагент ООО. Таємниця золотого кенгуру

 

Есаулов Олександр.
Вихідний формат. Канікули для інформи. Таємниця великого сканера

 

Малик Галина.
Злочинці з паралельного світу.
Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії

 

Макуліна Ганна.
Сезон дощів або не з цього світу

 

Нестайко Всеволод.
В Країні сонячних зайчиків.
Незвичайні пригоди  в лісовій школі

Павленко Марина.
Русалонька із 7-В або прокляття роду Кулаківських

 

Ярош Вікторія.

Королівство в небезпеці

Потаніна Ірина.

Дівчата на стежці війни.
Ну чисто янгол!

 

 

Молодь зі спорту

 
Ільченко, О. Абсолютний чемпіон
 
Дитиною Аня прийняла перше самостійне рішення – стати гімнасткою, як і мама. Тоді навіть батьки до нього особливо не прислухалися – сказано, мала ще, не розуміє, як важко доводиться професійним спортсменам. Але зовсім скоро саме мама стала першим тренером Ані Безсонової, а потім віддала доньку під опіку славетної Ірини Дерюгіної, з якою юна гімнастка вчилася долати всі перешкоди і прийшла до перших серйозих спортивних перемог.
Згодом, у Пекіні, дівчина здобула свою першу олімпійську нагороду, відтак був титул абсолютного чемпіона світу з художньої гімнастики, а за ним – нові тренування, нові вправи й нові чемпіонати. Бо чемпіонам відпочивати не можна – якщо хочеш іти далі…

Воронина, Л. Смак олімпійського золота
 
У кожного видатного спортсмена – своя історія успіху. Адже для того, щоб досягти великих перемог, недостатньо мати талант – його треба повсякчас розвивати, долаючи найрізноманітніші перешкоди й гартуючи характер. Так, як це зробила славетна олімпійська чемпіонка і чемпіонка світу з веслування на байдарці Інна Осипенко-Радомська.
Про її дитинство, сповнене гарячої жаги до спорту, захоплююче розповідає в цій книжці відома українська дитяча письменниця Леся Воронина.
 

Іванцова, М. Заради мрії 

 

Визначні спортсмени - справжні герої нашого часу. А хто не хоче знати, як стати героєм? Ми - хочемо! Саме для цього видавництво "Гран - Т" заснувало нову серію - "Дівчата зі спорту", - в якій відомі письменники розповідають про шляхи героїв спорту до вершини п'єдесталу. А ці шляхи, як відомо, завжди починаються в дитинстві. Як виховувалися майбутні спортсмени, які фізичні та психологічні труднощі їм доводилося долати в боротьбі за перемогу, як кожному з нас розвинути в собі такі ж якості, - про все читайте у книжках цієї серії. І - ставайте героями!

Це книга про шлях до успіху української чемпіонки-легкоатлетки Олени Говорової, про її дитинство, формування характеру, прагнення до високих результатів, вимогливість до себе та подолання перешкод. Про те, як проста дівчинка з південного міста, обравши свій шлях, залишилася вірною дитячій мрії, хоч і довелося заради неї потрудитися. А ще про роль мудрого тренера в житті спортсмена, про дружбу та взаємопідтримку, про ще ті радянські часи, коли формувався бійцівський характер сьогоднішньої телеведучої, відомої жінки - Олени Говорової, яка зробила себе сама.


Чарівні пригоди

Люк Бессон. Артур і мініпути

Що може бути більш захоплюючим, цікавішим і привабливішим, ніж читання цікавої книги? Книга, яка змушує повністю занурюватися в її світ, жити життям її героїв, радіти їх радощам і засмучуватися їх бідам, ризикувати разом з ними життям і, попри все, виходити переможцями з самого складного становища. Герої таких книг на довгий час залишаються твоїми друзями. Вони формують життєві цінності, світогляд, погляд на світ, на себе та оточуючих людей.

Майстер фантазії, карколомних сюжетів, Люк Бессон, режисер «П’ятого елементу», «Нікіти», «Голубої безодні» та інших захоплюючих кінофільмів, створює нову казку. Це його дебют у літературі. У ціх казкових книжках  є все – таємниці, загадки, погоні, чаклунство…
Юний Артур заради порятунку своєї  бабусі має проникнути у паралельний світ крихітних істот – мініпутів. Але як це зробити, де знайти вхід до загадкової країни? Відповідь він знаходить у старовинній книзі, написаній його дідусем, великим мандрівником, який кілька років тому зник за загадкових обставин. Артур розшифровує секрет переходу із одного світу в інший, і … тут починаються дивовижні пригоди, під час яких він знайомиться з принцом Барахлюшем і закохується у його сестру принцесу Селенію. Вони вирушають у небезпечну подорож, мета якої – звільнити мініпутів від влади Жахливого У.
«Артур і помста жахливого У».
Продовження пригод Артура і паралельному світі мініпутів.
Павук–листоноша доставив особисто Артурові тривожний заклик на крихітному рисовому зерняткові. Хлопчик занепокоївся: «Мініпутам загрожує небезпека – неможна гаяти ні хвилини!» З допомогою вірного пса Альфреда Артуру вдається вислизнути з-під пильного батьківського нагляду і повернутися до дідусевого будинку. Незабаром настане північ, місячний промінь торкнеться чарівної далекоглядної Арчибальдової труби і відкриється прохід до країни мініпутів. Але, на жаль, небо вкрилося хмарами, місяць потопає в них, і ні про жоден промінь не може й бути й мови…
 
Прочитайте ці книжки, подорожуйте разом з Артуром !
 
 

Волков, О. Чарівник Смарагдового міста 

 

Бібліотека ім.П.Усенка для дітей представляє Вашій увазі книгу чудового дитячого письменника Олександра Волкова «Чарівник Смарагдового міста»

 Його книги, прикрашені приголомшливими малюнками Леоніда Вікторовича Володимирського, до цих пір є улюбленими творами дітей і дорослих.

Казка «Чарівник Смарагдового міста» була написана в 1939 році за мотивами казки американського письменника Лаймена Френка Баума «Дивовижний Чарівник з Країни Оз».

«Чарівник Смарагдового міста» - книга «на всі часи». Діти відкривають її для себе, вбираючи вічні загальнолюдські цінності. Дорослі перечитують, згадують дитинство, стають трішки добрішими. Читання цієї книги вголос об’єднує сім’ю. Тому цю казку О. Волкова можна назвати сімейною книгою.

«Чарівник Смарагдового міста» - перша книга з цілої серії романів, куди входять «Урфін Джюс і його дерев’яні солдати» (1963), «Сім підземних королів» (1964), «Вогненний бог марранів» (1968), «Жовтий туман» ( 1970), «Таємниця покинутого замку» (1975).

 

 

  2014 -

Рік Тараса Шевченка

в Україні

 

І на оновленій землі

Врага не буде, супостата,

А буде син, і буде мати,

І будуть люде на землі...

("І Архімед, і Галілей..." 1860р.)

 

 

 

 hit.ua: посетителей и просмотров за сегодня